خانه / دسته‌بندی نشده / اصلاح فرهنگ ترافیک ضروری است/ ۲ شرط استاندار تهران برای موافقت با طرح جدید ترافیک

اصلاح فرهنگ ترافیک ضروری است/ ۲ شرط استاندار تهران برای موافقت با طرح جدید ترافیکبه گزارش خبرنگار ایرنا، محمد حسین مقیمی شامگاه چهارشنبه پس از برگزاری جلسه شورای ترافیک استان تهران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: حمل و نقل و ترافیک از مهمترین موضوعات مورد توجه مردم و مسئولین در شهر تهران است چرا که ترافیک، وقت زیادی را از مردم در پایتخت می گیرد.
وی گفت: رئیس‌جمهوری، وزرا و دیگر مسئولان همه به نوعی بحث حمل و نقل و ترافیک را به عنوان یک معضل جدی مطرح می‌کنند و باید کارهای زیرساختی و برنامه‌‌ریزی‌های لازم در این زمینه صورت گیرد.
به گفته مقیمی؛ نحوه رانندگی بعضی از شهروندان در خیابان‌ها و بزرگراه‌ها نیز موجب افزایش ترافیک می‌شود که این مشکل با اصلاح فرهنگ ترافیکی حل می‌‌شود.
وی خاطرنشان کرد: اگر اصلاح فرهنگ ترافیکی در کنار اقدامات زیرساختی صورت بگیرد قطعا ۲۰ تا ۳۰ درصد ترافیک تهران کاهش خواهد یافت.

** ۲ شرط استاندار برای اجرای طرح جدید ترافیک
استاندار تهران در ادامه با بیان اینکه با ۲ شرط موافق اجرای طرح جدید ترافیک در پایتخت هستم، تصریح کرد: اگر طرح جدید موجب «کاهش آلودگی هوا و کاهش ترافیک» در شهر شود، با اجرای آن موافقیم.
ویی به شهروندان توصیه کرد در مسیرهای نزدیک و قابل تردد با دوچرخه، از این وسیله استفاده کنند.
مقیمی با اشاره به اینکه خطاهای انسانی در بروز تصادفات نقش مهمی دارند افزود: قطعا جاده‌های ما دچار مشکلاتی هستند که باید نسبت به رفع آنها اقدام شود.
وی همچنین در ادامه به تشکیل ستاد نوروزی در استان تهران اشاره کرد و گفت: مردم در هنگام سفرهای نوروزی به دنبال امنیت و ایمنی منازل خود هستند و این خواسته آنها از طریق نیروی انتظامی برآورده می‌شود و تاکنون نیز اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده است.
مقیمی یادآور شد: برای انجام سفرهای کم خطر نوروزی باید از طریق صدا و سیما با مردم صحبت شود و نکات مهم را اعلام کنیم تا شاهد کاهش تصادفات جاده ای باشیم.
جلسه شورای ترافیک استان تهران شامگاه چهارشنبه با حضور دستگاههای مربوطه به ریاست محمد حسین مقیمی در محل استانداری تهران برگزار شد.
خبرنگار: سید جواد آل داود**انتشار: محسن فتاحی
تهرام/۷۲۴۳**۱۶۲۵انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید