خانه / دسته‌بندی نشده / اصفهان آماده برگزاری نمایشگاه صنایع دستی در روسیه است

اصفهان آماده برگزاری نمایشگاه صنایع دستی در روسیه استfه گزارش ایرنا محسن مهرعلیزاده سه شنبه در دیدار با هیئت گردشگری و تجاری سوچی روسیه در استانداری اصفهان افزود: زمینه های بسیاری برای گسترش همکاری های فرهنگی، گردشگری، اقتصادی و صنعتی بین اصفهان و شهر سوچی وجود دارد.
وی خاطرنشان کرد: همکاری های ایران و شهرهای مختلف روسیه در سالهای اخیر افزایش یافته اما قابلیت رشد بیشتری دارد.
استاندار اصفهان خواهر خواندگی اصفهان با شهر سن پترزبورگ، وجوه فرهنگی و جاذبه های دو کشور ایران و روسیه را زمینه ای مناسب برای توسعه همکاری های متقابل بویژه در بخش گردشگری توصیف کرد.
مهرعلیزاده با اشاره به پیشنهاد دایر کردن خط پرواز مستقیم اصفهان – سوچی تصریح کرد: شرط برقراری این پرواز استقبال مسافران است و اگر اصفهان بتواند مسافرانی که از جنوب قصد عزیمت به سوچی دارند را پوشش دهد، این امر امکان پذیر است.
وی همچنین درباره تبادلات بانکی نیز گفت: ما می توانیم یک بانک را به این منظور به شهر سوچی معرفی کنیم تا با یک بانک یا چند بانک روسیه همکاری و تبادلات مالی داشته باشد و به تقویت همکاری های متقابل از جمله بخش گردشگری کمک کند .
استاندار اصفهان تاکید کرد: اصفهان گردش پذیرترین شهر ایران است و قابلیت سرمایه گذاری در زمینه های مختلف را دارد که این فرصت خوبی برای سرمایه گذاران روسی است .
مشاور شهردار سوچی نیز در این دیدار گفت: هر سال بیش از ۶ میلیون گردشگر به این شهر سفر می کنند و بیشتر زمینه های گردشگری این شهر گردشگری و ورزش های دریایی است.
شهر سوچی (sochi) جنوب غربی ترین شهر روسیه است که ۱۴۵ کیلومتر ساحل در کرانه دریای سیاه دارد و از شهرهای مهم گردشگری روسیه محیوب می شود .
الکساندر فرولنکف( Alexander frolenkov ) افزود: مسئولان این شهر از برقراری پرواز مستقیم بین شهر اصفهان و شهر سوچی استقبال می کنند، زیرا می تواند زمینه های سرمایه گذاری و تبادل گردشگران را هرچه بیشتر را فراهم کند.
وی با اشاره به آمادگی سرمایه گذاران سوچی برای سرمایه گذاری در اصفهان در زمینه های اقتصادی و گردشگری تاکید کرد: ما نیاز به اطلاعات و شناخت بیشتری از ایران و شهر اصفهان داریم و امیدواریم این دیدارها به این موضوع کمک کند.
فرولنکف خاطرنشان کرد: ما زمینه برپایی نمایشگاه های مختلف در شهر سوچی را داریم و مردم ایران از جمله اصفهان می توانند در این زمینه اقدام کنند.
بر اساس اعلام سفارت روسیه در تهران، حجم مبادلات تجاری بین ایران و روسیه در سال ۲۰۱۶ میلادی ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون بوده که بخش عمده آن مربوط به صدور ماشین آلات، تجهیزات، بخش حمل و نقل، مواد غذایی و فلزات روسی به ایران است.
ت ۳۰۱۱ / ۷۱۵۰ / ۱۳۳۹انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید