خانه / دسته‌بندی نشده / استقلال دانشگاه ها منجر به پویایی می شود

استقلال دانشگاه ها منجر به پویایی می شودبه گزارش ایرنا، حسین سمائی صراف روز شنبه در آیین معارفه سرپرست جدید دانشگاه محقق اردبیلی افزود: دانشگاه برای یافته های علمی و عرضه آن به جامعه تاسیس شده و ما استقلال دانشگاه ها را ارج می نهیم با این هدف که یافته های علمی بصورت دقیق عرضه شود .
وی با بیان اینکه علم مفید علمی است که از آلام بشریت بکاهد ادامه داد: دانشگاه علاوه بر اینکه تحقیقات علمی را در جامعه تسری می دهد، می تواند رنج بشریت را کاهش دهد .
وی تقویت نگاه کاربردی دانشگاه ها را یادآور شد و گفت: دغدغه اصلی دانشجویان و دانشگاهیان تقویت نگاه کاربردی است و استادان و مدیران دانشگاه ها باید بر تقویت این موضوع اهتمام جدی داشته باشند .
سمائی اظهار داشت: دانشگاه ها می توانند ارتباط تنگاتنگی با دستگاه های اجرایی داشته باشند و حتی در رفع بسیاری از مشکلات اجتماعی کمک کنند به شرطی که مدیران دستگاه های اجرایی این ارتباط را مستحکم کنند.
معاون امور حقوقی وزرات علوم، تحقیقات و فناوری همکاری دانشگاه ها در رونق صنعت، کشاورزی و گردشگری را موثر دانست و افزود: برای تحقق این امر نیاز به راهکارهای جدیدی است .
وی با بیان اینکه روحیه همکاری و تعاون در دانشگاه محقق اردبیلی بیشتر به چشم می خورد گفت: بخش قابل توجهی از تاریخ تشیع در این سرزمین رقم خورده و اردبیل در ترویج فرهنگ تشیع حق بزرگی در ایران داشته است .
در این آئین از زحمات چند ساله دکتر گودرز صادقی قدردانی و دکتر عزیز حبیبی بعنوان سرپرست جدید دانشگاه محقق اردبیلی معرفی شد .
۷۱۱۰/ ۱۲۵۷انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید