خانه / دسته‌بندی نشده / استقرار دو اکیپ سیار برای سنجش سلامت آب آشامیدنی "نجف"

استقرار دو اکیپ سیار برای سنجش سلامت آب آشامیدنی "نجف"

محمد تقی زاده در گفت‌وگو با خبرنگار اعزامی ایسنا به نجف اشرف گفت: از ٢٠ روز گذشته ستاد اربعین استان تهران با هدف خدمت رسانی شایسته به زائران اربعین حسینی با بهره گیری از تمامی ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی، حمل و نقل و… در نجف اشرف مستقر شده است.

وی افزود: بی تردید یکی از نیازهای اساسی زائران در شهر نجف بحث اسکان است که در سه منطقه در این شهر با تجهیز مکانها دنبال شده است و در کنار آن موضوع پذیرایی از زائران نیز به خوبی پیگیری شده است.

وی ادامه داد: ٩ روز مانده به پیاده روی عاشقانه سرور و سالار شهیدان در اربعین حسینی روزانه در شهر نجف در هر وعده ۴٠ هزار غذا با هماهنگی استانداری تهران طبخ می شود و اسکان بیش از ١٠ هزار نفر نیز ساماندهی شده است.

وی تاکید کرد: با توجه به ضرورت حفظ سلامت زائران اربعین حسینی برای تامین آب آشامیدنی با همکاری آبفا استان تهران با بهره گیری از تانکرها و مخازن بهداشتی، آب رسانی در سطح شهر نجف در حال انجام است و دو اکیپ سیار سنجش کیفیت آب آشامیدنی به لحاظ بهداشتی را در سطح شهر بر عهده گرفته‌اند.

معاون استاندار تهران با تاکید بر لزوم توجه به مسائل بهداشتی در طول این پیاده روی، از استقرار ۴ تیم هلال احمر کشور در ۴ نقطه شهر نجف و مسیر کربلا خبر داد و افزود: در جلسه امروز در شهر نجف مقرر شد برای رفاه حال بیشتر زائران و تامین امنیت بهداشتی آنها دو تیم دیگر نیز در این حوزه به ۴ تیم قبلی افزوده شود تا پوشش بهتری برای خیل مشتاقان حسین(ع) داشته باشیم.

وی تاکید کرد: با توجه به حجم انبوه جمعیتی در شهر نجف، تمامی امکانات و نیروها برای خدمت رسانی به زائران بسیج شده‌اند تا بتوانیم خدمات شایسته‌ای ارائه کنیم و شرایط مناسبی را برای زائران فراهم کنیم.

انتهای پیام

درباره admin

مشاهده بیشتر

هوای پایتخت آلوده است/ ضرورت خودداری از تردد غیرضروری

به گزارش ایسنا، براساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، متوسط …

پاسخی بگذارید