خانه / دسته‌بندی نشده / استفاده از محصولات تراریخته در قانون برنامه ششم توسعه به صورت قانونمند درآمد

استفاده از محصولات تراریخته در قانون برنامه ششم توسعه به صورت قانونمند درآمدبه گزارش روز سه شنبه ایرنا از خانه ملت، ولی داداشی با اشاره به جلسه این کمیسیون گفت: به رغم این که استفاده از محصولات تراریخته به‌ طور کامل منع نشده، در برنامه ششم توسعه میزان محدودیت واردات آن تعیین شده اما دولت آن را اجرا نمی‌کند.
داداشی با اشاره به دستور کار امروز (سه شنبه) کمیسیون اصل ۹۰ قانون اساسی مجلس شورای اسلامی به بررسی نحوه استفاده از محصولات تراریخته اشاره کرد و گفت: در قانون برنامه ششم توسعه، استفاده از محصولات تراریخته به صورت قانونمند درآمد.
نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان این که دولت نظارت بر اجرای این قانون را به درستی انجام نداده و سازمان بازرسی کل کشور و برخی ثمن ها نسبت به آن شکایت داشتند، عنوان کرد: استفاده از محصولات تراریخته به طور کامل منع قانونی ندارد اما واردات آن با محدودیت هایی در قانون مواجه شد که دولت آن را اجرا نمی کند.
وی همچنین در ادامه به بررسی موضوع آتش سوزی در پتروشیمی بوعلی ماهشهر در سال ۹۵ اشاره کرد و افزود: در جریان این حادثه یکی از مخازن دچار حریق شد و ۴۸ ساعت بعد نیروهای آتش نشانی و پتروشیمی توانستند آن را مهار کنند که کمیسیون اصل ۹۰ به علت اهمیت موضوع به این قضیه ورود کرد.
داداشی اظهار داشت: علت آتش سوزی این بود که پیچ هایی باید بسته می شد اما نشد و موارد فنی هم رعایت نشده بود. در گذشته مسئولان دعوت شده بودند تا بازدید میدانی توسط کمیسیون صورت بگیرد و کمیته نیز شکل گرفته بود.
سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ قانون اساسی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطر نشان کرد: برای بررسی این موضوع کمیته ای تشکیل شده بود و سفری به منطقه صورت گرفت و جلساتی نیز با مسئولان مربوطه برگزار شد در نهایت جمع بندی ها به این صورت بود که به علت عدم بسته شدن برخی پیچ ها و رعایت نشدن موارد فنی، این حادثه ناگوار رخ داد که البته بعد از برگزاری یک جلسه دیگر در کمیسیون، گزارش آن به صحن علنی ارائه می شود.
سیام**۱۷۵۱
تنظیم: خسرو محمدی*انتشار:امیرکاردان رادانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *