خانه / دسته‌بندی نشده / استاندار: ۹۷۹ طرح ویژه دهه فجر در سیستان وبلوچستان آماده بهره برداری است

استاندار: ۹۷۹ طرح ویژه دهه فجر در سیستان وبلوچستان آماده بهره برداری استسید دانیال محبی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این آمار در مقایسه با طرح های راه اندازی در دهه فجر سال گذشته در این استان از لحاظ تعداد ۳۲ درصد افزایش را نشان می دهد.
وی افزود: از لحاظ فراوانی تعداد طرح های قابل افتتاح در سیستان و بلوچستان ویژه دهه فجر بیشترین سهم مربوط به حوزه برق با ۲۴۸ طرح و از لحاظ اعتباری بیشترین فراوانی مربوط به حوزه راه و حمل و نقل با اعتبار بیش از هزار و ۲۸۰ میلیارد ریال (۱۲۸ میلیارد تومان) است.
وی با تفکیک طرح های آماده راه اندازی در دهه فجر امسال گفت: در حوزه راه و حمل و نقل در سیستان و بلوچستان ۵۸ طرح با ۲۷،۶۸ درصد از مجموع کل اعتبارات افتتاح می شود که بهسازی و روکش سطحی مسیر ایرانشهر – بم و روکش آسفالت گرم بزمان – دلگان از مهمترین آنهاست.
وی افزود: بیش از ۲۰۰ طرح در حوزه برق با هزینه کرد ۱۴،۷۱ درصد از مجموع کل اعتبارات و بیش از ۴۰ طرح در حوزه مسکن با هزینه کرد ۱۲،۱۸ درصد اعتبارات در استان برای افتتاح در دهه فجر آماده شده است.
استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: در حوزه آب استان ۱۳ طرح که مهمترین آنها عملیات اجرای خطوط انتقال و ساخت مخزن سه هزار مترمکعبی و شبکه توزیع روستاهای مجتمع دشت سوران و عملیات تکمیلی اجرای خط انتقال آب سرکهوران از مجتمع غرب و شرق بمپور است در این ایام افتتاح می شود.
محبی تصریح کرد: در حوزه شهرداری های استان در دهه فجر امسال ۱۷۷ طرح شامل بهسازی معابر و ساخت بوستان، در حوزه جهاد کشاورزی ۱۲۹ طرح شامل ساخت استخر و چاهک های کشاورزی و در حوزه بهداشت و درمان نیز ۳۰ طرح شامل پایگاه های سلامت شهری و روستایی، کلینیک ویژه بیمارستان خاتم الانبیا(ص) ایرانشهر و بلوک زایمان بیمارستان محمدرسول الله (ص) نیکشهر به بهره برداری می رسد.
وی افزود: همچنین در حوزه نوسازی مدارس بیش از ۷۰ طرح، حوزه منابع طبیعی ۱۲۹ طرح، حوزه بنادر و دریانوردی چهار طرح، حوزه آموزش عالی پنج طرح، بخش خصوصی ۶ طرح، صنعت ۱۵ طرح، حوزه فرهنگی ۴۳ طرح، دهیاری ها ۷۵ طرح، ورزش سه طرح، حوزه اجتماعی ۲۶ طرح از جمله مرکز توانبخشی اوتیسم ایرانشهر و در حوزه شیلات ۱۲ طرح از جمله ساخت استخر پرورش ماهی ویژه این ایام در استان افتتاح می شود.
به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان با گستره ۱۸۷ هزار و ۵۰۲ کیلومتر مربع و ۱۹ شهرستان پهناورترین استان کشور محسوب می شود که با نگاه ویژه دولت به عمران و توسعه آن در مناسبت های مختلف مانند دهه فجر و هفته دولت شاهد افتتاح طرح های فراوانی در این نقطه از ایران اسلامی هستیم.
۳۰۴۲**۶۰۸۱ خبرنگار: محدثه حیدری گرجی **انتشاردهنده: حیدر سرایانیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید