خانه / دسته‌بندی نشده / استاندار: ۳۰ هزار شغل تا پایان سال در همدان ایجاد می شود

استاندار: ۳۰ هزار شغل تا پایان سال در همدان ایجاد می شودمحمدناصر نیکبخت روز چهارشنبه در نشست اعضای قرارگاه اقتصاد مقاومتی استان همدان، افزود: با توجه به اقدامات خوبی که در جهت پرداخت تسهیلات و ایجاد اشتغال انجام شده است، انتظار می رود آمار تعهد اشتغال استان حدود ۱۰ هزار تن افزایش یابد.
وی با بیان اینکه بر اساس دستور رئیس جمهوری مقرر شد میزان اعتباراتی که از سفر وی به همدان تاکنون پرداخت نشده تامین شود، افزود: در سال جاری ۱۵هزار و ۴۶ شغل از سهمیه اشتغال استان همدان ایجاد شده و این در حالی است که هنوز پرداخت تسهیلات روستایی و فراگیر آغاز نشده است.
استاندار همدان با اشاره به برگزاری ۱۱۵ نشست برای پیگیری حل مشکل پتروشیمی هگمتانه، افزود: نباید اجازه دهیم حرکت سرمایه گذاران پتروشیمی کند شود.
نیکبخت با بیان اینکه همدان قطب تولید سیب زمینی در کشور است، افزود: میزان تولید سیب زمینی در این استان حدود یک میلیون تن است و این در حالی است که واحد صنایع تبدیلی سیب زمینی در استان وجود ندارد.
استاندار همدان افزود: به منظور استفاده از توان تولید کشت سیب زمینی در استان مقرر شد شرکت صنایع تبدیلی سیب زمینی کاران الوند با آمدن دستگاه های جدید ظرف ۱۰ روز آینده فعال شود.
نیکبخت نرخ بیکاری در استان همدان را کمتر از ۱۰ درصد اعلام و اضافه کرد: فعالیت کسب و کار در استان همدان بر اساس اعلام مرکز پژوهش های مجلس از رتبه ۲۴ به ۱۱ رسیده است.
وی با اشاره به فرارسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی افزود: دهه فجر بهترین فرصت برای بیان دستاوردهای نظام به مردم و ایجاد امید و نشاط در جامعه است.
استاندار همدان با اشاره به برگزاری ۲ رویداد بزرگ گردشگری در سال ۲۰۱۸ در همدان، گفت: هیچ استانی در کشورمان به لحاظ میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به ظرفیت همدان وجود ندارد اما تاکنون از این داشته ها استفاده نشده است.
نیکبخت افزود: با توجه به اینکه همدان در سالجاری میلادی ۲ رویداد بزرگ بین المللی شامل میزبانی از ۵۰۰ عضو از ۱۵۰ کشور وابسته به سازمان جهانی گردشگری و میزبانی از وزاری خارجی ۳۴ کشور آسیایی را بر عهده دارد باید هر چه سریعتر برای جذب اعتبارات این رویدادهای فراملی اقدام شود.
وی تاکید کرد: این ۲ رویداد بین المللی می تواند زمینه ساز رونق گردشگری خارجی و نقطه عطفی در معرفی ظرفیت‌ های گردشگری استان همدان در عرصه جهانی و ارتقای صنعت گردشگری این استان باشد.
نیکبخت افزود: پیگیری و تعیین همدان به عنوان پایتخت گردشگری آسیا در سال ۲۰۱۸ از سوی مجمع گفت وگوی آسیایی و تصویب میزبانی این استان برای نشست اعضای سازمان جهانی گردشگری، مهمترین رهاورد دولت تدبیر و امید در همدان است.
استاندار همدان ادامه داد: این ۲ اجلاس فرصت بسیار خوبی برای معرفی استان همدان و جذب گردشگر است و باید برای استفاده از این فرصت ها آماده شد.
وی با بیان اینکه معین استانداران در حوزه اقتصاد مقاومتی را استانداران انتخاب می کنند، افزود: در این چارچوب معین استان همدان، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری درخواست شد چرا که همدان ظرفیت های زیادی در بخش گردشگری دارد.
به گزارش ایرنا، گفتنی است تسهیلات اشتغالزایی در استان همدان در سال جاری ۱۵ هزار میلیارد ریال است.
۷۵۲۳/۲۰۸۷/۲۰۹۰
خبرنگار: مرضیه بختیاری** انتشاردهنده:انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید