خانه / دسته‌بندی نشده / استاندار: پرداخت پنج هزار میلیارد ریال تسهیلات به صنایع همدان در حال بررسی است

استاندار: پرداخت پنج هزار میلیارد ریال تسهیلات به صنایع همدان در حال بررسی استمحمدناصر نیکبخت روز پنجشنبه در نشست اعضای شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان همدان، افزود: همچنین سه هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال تسهیلات از مبلغ ۶ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال تسهیلات رونق تولیدی که برای این استان پیش بینی شده، جذب شده است.
وی با بیان اینکه ۱۱ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات از منابع داخلی بانک ها به مشتریان پرداخت شده است، افزود: هیچ سرمایه گذار و تولید کننده ای بدون کمک و حمایت بانک ها موفق نمی شود و در شرایط کنونی عملکرد بانک های استان قابل ارزش است.

*** کشت جایگزین برای محصولات پُرآب بر
استاندار همدان با اشاره به اینکه همدان از قطب های مهم تولید سیب زمینی در کشور است، افزود: با توجه به شرایط بحران آب، باید کشت محصولاتی مانند دانه های روغنی جایگزین کشت های پرآب بر شود.
نیکبخت اضافه کرد: همدان با افزایش تولید در سطح، توانسته است میانگین تولید محصول سیب زمینی را افزایش دهد اما مشکل نبود واحد صنایع تبدیلی در این بخش را باید حل کرد.
وی با بیان اینکه مشکلات صنایع تبدیلی ‘الوند بهار’ حل شده و به زودی این واحد صنعتی فعالیت خود را آغاز می کند، افزود: کشت محصول پرآب بر، به نوعی خودزنی و ظلم است و باید در بحث آب تصمیمات جدی گرفته شود.
وی ادامه داد: نمره ارزیابی از سازمان جهاد کشاورزی استان، کاهش محصولات پرآب بر است و این سازمان باید با قدرت و هدفمندی، راهبرد یاد شده را پیگیری کند.

***یارانه صادراتی به افزایش کشت سیب زمینی منجر نشود
استاندار همدان همچنین با بیان اینکه اعتبار برای پرداخت یارانه صادراتی سیب زمینی به صادر کنندگان این محصول تامین شده است، تاکید کرد: نباید پرداخت یارانه صادراتی سیب زمینی دلیلی برای افزایش کشت این محصول شود.
نیکبخت با اشاره به اینکه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی موفق عمل کرده است، افزود: در چارچوب اهداف این شورا باید شاهد ارتقاء و توسعه رونق تولید باشیم.
۷۵۲۳/۲۰۹۰
خبرنگار: مرضیه بختیاری**انتشار دهنده: سعید زارع کندجانیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید