خانه / دسته‌بندی نشده / استاندار: نرخ بیکاری خراسان شمالی تا سال ۱۴۰۰ به کمتراز ۵درصد می رسد

استاندار: نرخ بیکاری خراسان شمالی تا سال ۱۴۰۰ به کمتراز ۵درصد می رسدبه گزارش ایرنا محمدرضا صالحی در آیین بهره برداری متمرکز از ۱۰۲پروژه عمرانی و خدماتی شهرستان اسفراین به مناسبت دهه فجر اظهار کرد: به همین منظور در هر شهرستان، ‘روستای هدف بدون بیکار’ تعریف شده تا نمونه ای برا ی تمام روستاها و حل مشکل بیکاری در این استان ۸۶۳ هزا نفری باشد.
وی با بیان اینکه توسعه پایدار استان وابسته به روستاها است، گفت: زیرساخت های ایجاد شده در روستاها باید منجر به ماندگاری و درآمدزایی شود.
استاندار خراسان شمالی در ادامه با اشاره به ظرفیت های خوب انرژی خورشید در این خطه از کشور گفت: به همین منظور استان را پایلوت استفاده از این منبع خدادادی قرار خواهیم داد تا مردم از درآمدهای آن بهره مند شوند.
صالحی افزود: اگر چه در استان با مشکلاتی همچون کم آبی و خشکسالی مواجه ایم اما نعمت انرژی خورشیدی ظرفیت بالایی در خراسان شمالی است که باید از این نعمت به خوبی بهره برداری کرد.
وی اظهار کرد: هم اکنون ۱۰واحد تولید برق خورشیدی در استان فعال است که ۲واحد آن در شهرستان اسفراین است .
استاندار خراسان شمالی گفت: با استفاده از پنل های خورشیدی، مردم می توانند انرژی برق موردنیاز خود را تامین کنند و مازاد آن را به شرکت برق به فروش برسانند و درآمدی ۸۰۰هزار تومانی در ماه داشته باشند.
صالحی گفت: این طرح پس از جواب دهی ، برای همه خانواده های تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی استان با امکانات در نظر گرفته شده اجرا خواهد شد.

**۱۳۰میلیارد ریال طلب پیمانکاران خراسان شمالی تهاتر شد
استاندار خراسان شمالی همچنین گفت: امسال برای حل بخشی از مشکل طلب پیمانکاران استان، شماری از پیمانکارانی که بدهی مالیاتی داشتند طلب آنها با میزان بدهی مالیاتی شان تهاتر شده است.
صالحی بابیان اینکه با استفاده از این روش تاکنون حدود ۱۳۰ میلیارد ریال طلب پیمانکاران استان تهاتر شده و مشکل شان برطرف شده است، افزود: این کار را برای حل طلب پیمانکاران ادامه می دهیم.

**افزایش ۲٫۵ برابر اعتبارات اسفراین در دولت تدبیرو امید
استاندار خراسان شمالی با اشاره به اقدامات دولت تدبیر امید در شهرستان اسفراین خاطرنشان کرد: میانگین تعداد پروژه های دولت دهم در این شهرستان ۲۲۴پروژه بوده که این میزان در دولت تدبیر و امید به ۲۶۸پروژه رسیده که رشدی ۱۹٫۶درصدی داشته است .
صالحی افزود: میانگین اعتباری پروژه های شهرستان اسفراین در دولت دهم ۱۷۰میلیارد ریال بوده که این میزان در دولت تدبیر و امید به ۴۲۰میلیارد ریال رسید که افزایش ۲٫۵ برابر را دارد.
شهرستان ۱۲۰هزار نفری اسفراین در ۶۰کیلومتری جنوب شرقی بجنورد مرکز خراسان شمالی قرار دارد.
۷۱۸۹/ ۶۰۴۲ خبرنگار: بتول صارمی ** انتشاردهنده: سیدحسین قدسیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید