خانه / دسته‌بندی نشده / استاندار خوزستان:خط کشتیرانی خرمشهر- قطر دایر می شود

استاندار خوزستان:خط کشتیرانی خرمشهر- قطر دایر می شودغلامرضا شریعتی روز شنبه در جاشیه آیین افتتاحیه خط کشتیرانی خرمشهر- صحارعمان درجمع خبرنگاران در بندر و دریانوردی خرمشهر فراهم کردن زیرساخت های اقتصادی و صادراتی را از وظایف دولت در خوزستان عنوان کرد و افزود: با فراهم شدن زیرساخت های اقتصادی صادر کنندگان کالا می توانند با شرایط مناسب تر، برنامه ریزی بهتر و هزینه کمتر به توسعه صادرات بپردازند.
وی با بیان اینکه حجم صادرات از طریق مرزهای آبی خوزستان به کشورهای همسایه افزایش می یابد، گفت: با بهبود زمینه های افزایش مبادلات تجاری با کشورهای همسایه تجار کشور و منطقه می توانند در شرایط و زمانهای مختلف بدون دغدغه فعالیت خود رادر زمینه صادرات کالا توسعه دهند.
استاندار خوزستان راه اندازی خط دریایی خرمشهر به بندر صحار عمان را ایجاد نوعی زیرساخت برشمرد و گفت : ایجاد زیرساخت هایی همچون راه اندازی خطوط دریایی با کشورهای همسایه علاوه بر ایجاد زمینه اشتغال می تواند بازارهای جدیدی را برای تولید کنندگان فراهم کند و به طبع سهم استان خوزستان در صادرات ناخالص ملی را افزایش دهد.

*** صدور روادید ۹۰ روزه گردشگری برای ۱۸۰ کشور
معاونت هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری خوزستان در حاشیه این آیین در گفت و گو با خبرنگاران از صدور روادید ۹۰روزه گردشگری برای ۱۸۰ کشور در فرودگاه اهواز خبر داد و گفت: بحث روادید در منطقه آزاد اروند عملیاتی شده و در صورت انعقاد قرارداد، روادید فعلی (گردشگری) قابل تبدیل به روادید تجاری است که از طریق منطقه آزاد اروند تا سه سال تمدید می شود.
معاون استاندار خوزستان توسعه ۲۰ تا ۲۱ درصد صادرات غیر نفتی را یکی از بسته های پنجگانه اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و گفت: راه اندازی خط کشتیرانی فراهم کننده زیرساخت صادرات غیرنفتی در میان کشورهای حاشیه خلیج فارس است.
وی اظهار کرد: با هماهنگی های انجام شده استان های همجوار، ایلام، همدان و لرستان می توانند صادرات خود به کشورهای حاشیه خلیج فارس را به دلیل ارزانتر بودن از طریق خط کشتیرانی خرمشهر انجام دهند .
به گزارش ایرنا خط دریایی بندرخرمشهر – صحار عمان توسط یک شرکت خصوصی ایرانی با پیگیری اتاق مشترک بازرگانی ایران و عمان، اتاق بازرگانی اهواز و همکاری سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسقط، راه اندازی شد.
فاصله از بندر خرمشهر تا بندر صحار عمان بیش از ۷۰۰ مایل دریایی است.
بندر تجاری صحار به عنوان یکی از مهمترین بنادر عمان در شمالی‌ترین نقطه این کشور، محور مواصلاتی و ترانزیتی مهمی برای هند، پاکستان، آفریقا و اقیانوسیه به شمار می‌رود.
۷۱۰۰/۷۱۶۵/۶۰۰۲
خبرنگار: کمیله حجازی ** تنظیم: حمید رضا ترابی فرد**انتشار: محسن بهاروندانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید