خانه / دسته‌بندی نشده / استاندار البرز:نیروهای امدادی در حالت آماده باش هستند

استاندار البرز:نیروهای امدادی در حالت آماده باش هستندبه گزارش ایرنا، محمد علی نجفی بامداد پنجشنبه در گفت وگویی اظهار داشت : شورای مدیریت بحران استان تاکنون به خوبی عمل کرده است.
وی گفت: از نخستین دقایق اولیه وقوع این زمین لرزه، اعضای شورای مدیریت بحران استان در آماده باش کامل قرار گرفتند و اولین نشست شورای مدیریت بحران در محل استانداری تشکیل شد.
وی افزود: هم اکنون فرمانداران،شهرداران،نیروهای امدادی،خدماتی، نظامی و انتظامی نیز در آماده باش کامل هستند و این شرایط تا صبح نیز تداوم خواهد داشت.
استاندار البرز با اشاره به نحوه واکنش کاهش هیجان مردم نسبت به وقوع زلزله در استان و شهرهای مختلف البرز بیان کرد: در دقایق اولیه مردم هیجان داشتند اما ساعاتی بعد آرامش در همه شهرها برقرار شد و
نیروهای امدادی و خدماتی تا صبح آماده باش هستند.
** موافقت با تعطیلی روز پنجشنبه البرز به جز دستگاه های خدمت رسان
نجفی همچنین با اعلام تعطیلی روز پنجشنبه ادارات و مراکز آموزشی در البرز افزود: باتوجه به وقوع زلزله ۵٫۲ ریشتری در البرز و پیشنهاد شورای هماهنگی مدیریت بحران، با تعطیلی تمامی دستگاه های اجرایی و مراکز آموزشی (بجز دستگاه های امدادی ،خدمات رسان و عضو ستاد مدیریت بحران )در روز پنج شنبه موافقت شد.
** آمادگی البرز در این زلزله ارزیابی شد
استاندار البرز با قدردانی از وزیر ورزش و جوانان به خاطر در اختیار گذاشتن مراکز ورزشی برای استفاده مردم گفت: البرز نشان داد که اگر حادثه به وقوع بپیوندد به عنوان استان معین از آمادگی مناسبی برخوردار است.
وی با تاکید بر اینکه این زلزله زنگ هشداری هم برای تکمیل تجهیزات مدیریت بحران در استان بود،افزود: با وجود آمادگی نیروی انسانی در بحران های انبارهای هلال احمر هم باید برای چنین حوادث غیر قابل پیش بینی همواره تکمیل باشد.
نجفی تصریح کرد: امکانات اعتباری و خدماتی و پشتیبانی در کنار تقویت زیرساخت های راه در استان باید در اولویت کار قرار گیرد.
استاندار البرز در ادامه با اعلام اینکه در پی وقوع این زمین لرزه صدمه جانی تا کنون گزارش نشده است،گفت: در هر صورت گسل های زلزله فعال شده است و البته دانش زلزله نگاری هنوز به نقطه ای نرسیده که امکان پیش بینی دقیق چنین حوادثی وجود داشته باشد و همین امر نیز لزوم آمادگی کامل در هر شرایطی را ضروری می سازد.
وی در ادامه با اشاره به اینکه از دقایق اولیه، حضور شورای مدیریت بحران رصد می شد،گفت: در تمامی بخش های امدادی و خدماتی همکاری خوبی انجام شده است.
۶۱۵۵/۱۵۳۵ خبرنگار: مژگان السادات سجادی ** انتشار دهنده : محمد عزیزپورانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید