خانه / دسته‌بندی نشده / استاد بزرگ شطرنج بازان ایران فاتح دور چهارم جام فجر

استاد بزرگ شطرنج بازان ایران فاتح دور چهارم جام فجربه گزارش خبرنگار ایرنا ، در پایان دور چهارم و در جدول گروه ‘ آA ‘ که با رقابت استادان بزرگ و بین المللی دوشنبه شب در مجموعه تجاری رفاهی اکسین آمل برگزار شد ، احسان قائم مقامی استاد بزرگ شطرنج ایران برابر محمدرضا اصغرزاده استاد فیده از مازندران با تساوی متوقف شد و مصاف دو استاد بزرگ بانوان ‘ میترا حجازی پور ‘ از تهران و ‘ مبینا علی نسب ‘ از مازندران نیز با نتیجه مساوی به پایان رسید.
تساوی ‘ امیررضا پوررمضانعلی ‘ از ایران برابر ‘ تورباکیف ‘ استاد بزرگ روسیه از دیگر نتایج مهم جدول گروه ‘ آ A ‘ در پایان دور چهارم این مسابقات بوده است.
تا پایان دور چهارم در جدول گروه ‘ آ A ‘ که 82 شطرنج باز داخلی و خارجی با رتبه استاد بزرگ و بین المللی حضور دارند ، ‘ محمدامین طباطبایی ‘ با چهار امتیاز به تنهایی در صدر قرار گرفت ، ‘ پاول پونکارتوف ‘ استاد بزرگ روسیه و ‘ امیر پورمضانعلی ‘ و ‘ کوزوبوف ‘ اوکراینی هر کدام با سه و نیم امتیاز در تعقیب صدرنشین هستند.
دور چهارم رقابت های جدول گروه ‘ بی B ‘ که 271 شطرنج باز حضور دارند ، هشت شطرنج باز از جمله ‘ علیرضا مقدم ‘ از گیلان ، ‘ مسعود طالبی ‘ و ‘ محمدامین اسماعیل نژاد ‘ هر دو از تهران چهار امتیازی شدند.
در بازی های مهم برگزار شده دوشنبه شب در جدول گروه ‘ بی B ‘ برابر ‘ بانک صدقی ‘ از تهران ، ‘ پویا دوست کام ‘ از تهران برابر ‘ پرنیان قمی ‘ پیروز شدند و ‘ آراد نظری ‘ از گیلان با ‘ مریم نوادزه ‘ از گرجستان به تساوی رضایت داد.
دور پنجم این مسابقات از گروه ‘ بی B ‘ صبح سه شنبه و گروه ‘ آ A ‘ که استادان بزرگ و بین المللی حضور دارند ، از ساعت 17 درمجموعه اکسین آمل برگزار خواهد شد.
به گزارش خبرنگار ایرنا ، بیست و ششمین دوره مسابقات بین المللی شطرنج جام فجر ( اکسین کاپ ) با رقابت 353 شطرنج باز داخلی و خارجی از 24 کشور دنیا شامگاه شنبه در مجتمع تجاری و رفاهی اکسین شهرستان آمل آغاز شد و تا روز شنبه 21 بهمن ماه ادامه خواهد داشت.
در این مسابقات 46 شطرنج باز مطرح و سرشناس خارجی به همراه شطرنج بازان ملی پوش و مدعی استانهای کشور حضور دارند.
این مسابقات در 2 جدول استادان بزرگ شطرنج و آماتورها برگزار می شود که 82 شطرنج باز با رتبه استاد بزرگ و استاد بین المللی در جدول (آ A) در 9 دور و 271 نفر نیز در جدول گروه (بی B) در 11 دور به روش سوئیسی باهم رقابت می کنند.
حبرنگار : مهدی غلامی ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی
7327/1654انتهای پیام /*


درباره gohari