خانه / دسته‌بندی نشده / از کرونای پر سر و صدا تا احتمال تغییر طرح ترافیک پایتخت

از کرونای پر سر و صدا تا احتمال تغییر طرح ترافیک پایتخت

به گزارش ایسنا، اداره اخبار اجتماعی امروز (۱۲ بهمن ماه) مصاحبه و گزارش‌هایی روی خروجی خود منتشر کرده که برخی از مهمترین آن‌ها در ادامه آمده است:

برزخ میلیاردی مترو

اوایل امسال شورای شهر تهران مجوز انتشار ۱۳۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای توسعه مترو در خطوط ۶ و ۷ را مصوب کرد، اوراقی که قرار بود در سایه روابط حسنه دولت و مدیریت شهری بلافاصله با تضمین ۵۰ درصدی دولت منتشر شود تا گره توسعه مترو را که کور شده بود را باز کند.

به گزارش ایسنا، شورای شهر تهران با رأی حداکثری خود در حالی مجوز انتشار ۱۳۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای توسعه خط ۶ و۷ مترو را صادر کرد که قرار بود مسئولان شهرداری با توجه به قول مساعد دولت کار را در اسرع وقت پیش ببرند؛ اما شاید آن زمان هیچ کس فکر نمی‌کرد این منابع مالی مهم در پیچ و خم تغییر مدیریت و مشکلات شهرداری در سیستم مالی ـ بانکی قفل شود.

تمهیدات استان تهران برای ورود دانشجویان ایرانی مقیم چین/احتمال انتقال دانشجویان در هفته آینده

جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و اتخاذ اقدامات و تدابیر پیشگیرانه از ورود ویروس کرونا به استان تهران در استانداری تهران برگزار شد.

به گزارش ایسنا، محمد تقی زاده در حاشیه جلسه فوق‌العاده ستاد پیشگیری، هماهنگی،‌ فرماندهی و پاسخ به بحران استان تهران که در خصوص ضرورت اقدامات و قرنطینه مسافران چین به تهران و ایجاد قرارگاه زیست پدافند غیرعامل برگزار شد، گفت: با اعلام وزارت بهداشت و وزارت امور خارجه و پیرو شیوع بیماری کرونا در دو شهر چین تعدادی از هموطنان و دانشجویان کشور ما در این کشور حضور داشتند که قرار شد با تمهیداتی به کشور بازگردند.

کروناویروس همچنان پشت مرزهای ایران / بیماری تست تشخیص سریع ندارد

رییس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به جدید بودن کرونا ویروس ۲۰۱۹،‌ گفت: همین موضوع سبب شده تست تشخیص سریع برای شناسایی ویروس وجود نداشته باشد، اما فرآیند و تجهیزات آزمایش‌های مولکولی شناسایی بیماری به شکل کامل در کشور فراهم است.

دکتر حسین عرفانی در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص آخرین تمهیدات وزارت بهداشت برای مقابله با ورود احتمالی ویروسکرونا به ایران، گفت: پس از آنکه دبیرکل سازمان بهداشت جهانی به صورت رسمی اعلام کرد ویروس جدید۲۰۱۹ باید به عنوان یک رویداد بهداشتی اضطراری با اهمیت بین‌المللی شناخته شود، وزیر بهداشت در نامه‌ای خطاب به معاون اول رئیس جمهور،دکتر اسحاق جهانگیری، خواستار محدودیت و تعلیق موقت پروازهای مستقیم به چین شد.

بیمه “سلامت” چه تفاوتی با “تامین اجتماعی” دارد؟

معاون برنامه‌ریزی، مدیریت و توسعه منابع سازمان بیمه سلامت، درباره تفاوت‌های بیمه سلامت با سایر سازمان‌های بیمه‌گر از جمله بیمه درمان تامین اجتماعی توضیح داد.

شاهرخ رامزی در گفت‌وگو با ایسنا، درخصوص تفاوت سرانه پرداخت حق بیمه در سازمان بیمه سلامت با سازمان‌های بیمه‌گر دیگر بویژه سازمان تامین اجتماعی گفت: تمامی افرادی که تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی قرار دارند، به نوعی شاغل بوده و همه این افراد بر اساس سابقه کار و اِشِل حقوقی، سطح دریافتی‌های متفاوتی دارند و اینگونه نیست که براساس حداقل حقوق مصوب قانون کار، حقوق دریافت کنند.

انتقاد بهزیستی از ستاد مبارزه با موادمخدر بدنبال عدم پرداخت بودجه درمان اعتیاد

معاون توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور از ستاد مبارزه با مواد مخدر به دلیل عدم پرداخت بودجه مربوط به پیشگیری و درمان معتادان متجاهر انتقاد کرد.

فرید براتی سده در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه سازمان بهزیستی هنوز رقمی را برای درمان افراد مبتلا به اعتیاد از ستاد مبارزه با مواد مخدر دریافت نکرده است، گفت: این مبلغ حدود ۲ میلیارد و ۲۵۰ میلون تومان  برای درمان افراد پذیرفته شده در مراکز سازمان بهزیستی بوده که هنوز در اختیار این سازمان قرار نگرفته است.

احتمال رتبه بندی معلمان بازنشسته سال ۹۸

محسن حاجی میرزایی- وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه برخی همکاران نیمه اول سال ۹۸ بازنشسته شدند و موافقیم اینها را نیز از مزایای رتبه بندی برخوردار کنیم، گفت: به هیئت مربوطه ماموریت دادم با حداکثر مساعدت تلاش کنند همکاران بازنشسته شده درسال جاری از رتبه بندی استفاده کنند که هنوز قطعی نشده ولی ما تلاش می کنیم از آن بهره‌مند شوند.

نظر محیط زیست درباره واگذاری حیوانات پارک پردیسان

درحالی‌که برخی گمانه‌زنی‌ها درباره تعطیلی مرکز بازپروری حیات وحش پارک پردیسان و انتقال گونه‌های آن به باغ‌ وحش‌های کشور مطرح می‌شود، مدیرکل دفتر مدیریت حیات‌ وحش سازمان حفاظت محیط زیست می‌گوید: این مرکز تعطیل نمی‌شود البته قصد نداریم آن را به باغ وحش تبدیل کنیم.

شهاب‌الدین منتظمی در گفت و گو با ایسنا  با بیان اینکه مرکز بازپروری حیات وحش پارک پردیسان قرار است که در چارچوب رسالت سازمانی ما به کار خود ادامه دهد، اظهار کرد: ما نمی‌خواهیم که این مرکز بازپروری را به باغ وحش تبدیل کنیم بنابراین گونه‌هایی که قابلیت رهاسازی دارند را در زیستگاه خود رها می‌کنیم. سایر گونه‌ها را نیز به باغ وحش‌ها یا مراکز نگهداری از حیات وحش که مجوزهای لازم را دارند، تحویل می‌دهیم.

احتمال تغییر طرح ترافیک پایتخت در سال آینده

فرمانده انتظامی تهران بزرگ از احتمال تغییر در طرح ترافیک پایتخت در سال آینده خبر داد.

سردار حسین رحیمی در گفت‌وگو با ایسنا، دراین باره گفت: جلسات کارشناسی ما در رابطه با بحث طرح ترافیک تهران و رفع معایب و نواقص و بررسی پیشنهادات زیادی که داده‌ایم شروع شده و این جلسات در حال برگزاری است.

هشدار پلیس فتا نسبت به کلاهبرداری با سوءاستفاده از نام سازمان‌های معتبر

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ نسبت به سوءاستفاده کلاهبرداران اینترنتی از اسامی سازمان‌های دولتی و معتبر هشدار داد.

سرهنگ تورج کاظمی در گفت‌وگو با ایسنا، دراین‌باره گفت: امروزه فضای مجازی در دسترس همه شهروندان قرار دارد  و همین موضوع ضرورت افزایش آمادگی در برابر تهدیدات و آسیب‌های این فضا را دو چندان کرده است. از سوی دیگر  قدرت نفوذ و انتشار مطالب در فضای مجازی به اندازه‌ای سریع و گسترده است که گاهی افراد سودجو می‌توانند از آن سواستفاده کرده و کاربران بدون آگاهی قطعا قربانی این افراد خواهند شد. 

جستجو برای یافتن دو مفقود شده در ارتفاعات سقز

به‌دنبال انتشار خبری در مورد مفقود شدن ۲۳ کولبر در ارتقاعات سقز، مدیرعامل هلال احمر استان کردستان با ارائه توضیحاتی در این خصوص گفت که این افراد از بومیان محلی و تعدادشان ۱۶ نفر بوده که ۱۴ نفرشان پیدا شده‌اند.

محمدباقر محمدی در گفت‌وگو با ایسنا، در این‌باره اظهار کرد: حوالی ساعت ۱۲:۴۵ امروز مفقود شدن تعدادی از بومیان در منطقه سقز و بانه به ما اطلاع داده شد که در آمارهای اولیه این تعداد ۲۳ نفر عنوان شد اما در بررسی‌های بعدی مشخص شد که این افراد ۱۶ نفر بودند. در پی همین موضوع بلافاصله تیم‌های سقز و بانه را مطلع کردیم و تیم‌های عملیاتی به محل اعزام شدند. همچنین جلسه‌ای هم در فرمانداری سقز برگزار شد اما پیش از آغاز عملیات این افراد در محلی به اسم سرشیو میان سقز و بانه پیدا شدند.

به گزارش ایسنا، پربازدیدترین اخبار اجتماعی طی ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:

بیمه “سلامت” چه تفاوتی با “تامین اجتماعی” دارد؟

احتمال اجرای آزمایشی واکسیناسیون HPV از تابستان ۹۹

بیماری کرونا را نمی‌توان از مردم پنهان کرد

کروناویروس همچنان پشت مرزهای ایران / بیماری تست تشخیص سریع ندارد

احتمال تغییر طرح ترافیک پایتخت در سال آینده

انتهای پیام

درباره admin

مشاهده بیشتر

کاهش قابل توجه زمین‌خواری با صدور اسناد تک برگی

علینقی حیدریان در گفت و گو با ایسنا افزود: کاداستر منابع ملی یا صدور اسناد …

پاسخی بگذارید