خانه / دسته‌بندی نشده / ارائه طرح شش بندی پایش کرونا در محلات به ستاد کرونای تهران

ارائه طرح شش بندی پایش کرونا در محلات به ستاد کرونای تهران

به گزارش ایسنا، صبح امروز محمدجواد حق شناس رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران و سید حمیدموسوی شهردار منطقه یک با دکتر زالی فرمانده مقابله با کرونای استان تهران دیدار کردند که در ابتدای این جلسه محمد جوادحق شناس با بیان اینکه شورای شهر و شهرداری تهران علیرغم مشکلات شدید مالی، از همان ابتدای شیوع کرونا در کنار وزارت بهداشت و ستاد مقابله با کرونا بودند، گفت: با توجه به ساختار محله محوری که در شهرداری تهران وجود دارد، می توان به راحتی با اتکا به ظرفیت سراهای محلات نسبت به پایش سلامت مردم اقدام کرد.
وی با ارائه یک طرح شش بندی برای مقابله با کرونا در تهران اعلام کرد: مدیریت شهری این توانایی را دارد تا با اتکاء به ظرفیت سراهای محلات به وزارت بهداشت در راستای پایش سلامت شهروندان در مقابله با شیوع کرونا  کمک کند.

در ادامه زالی – فرمانده ستاد کرونای استان تهران نیز اقدامات شهرداری را در مقابله با کرونا در تهران بی نظیر عنوان کرد و ادامه داد: ما در شرایطی قرار داریم که  همچنان نیازمند کمک شهرداری تهران هستیم و امیدواریم این کمک ها ادامه داشته باشد.

وی با اشاره به اجرای طرح غربالگری کرونا با کمک شهرداری در تهران ادامه داد: در این مدت تلاش کردیم با اتکا به دانش روز دنیا و بومی سازی آنها نسبت به تولید کیت های تشخیص کرونا اقدام کنیم که در هفته های آینده خبرهای خوبی در این زمینه برای مردم خواهیم داشت.

زالی ادامه داد: امید است با همکاری شهرداری تهران و شورای شهر بتوانیم نسبت به مهار هر چه سریعتر کرونا در پایتخت اقدام کنیم.

بنا براعلام روابط عمومی شهرداری منطقه یک، در ادامه سید حمید موسوی شهردار منطقه یک با تشریح اقدامات انجام شده در حوزه مقابله با کرونا گفت: در منطقه یک سه بیمارستان شهدای تجریش، مسیح دانشوری و طالقانی که قطب مقابله با کرونا در تهران هستند، وجود دارد که برهمین اساس از همان روز اول شهرداری منطقه خدمات رسانی ویژه به آنها را در دستور کار قرار داده  است.

وی با اشاره به اینکه روزانه ۲۰ هزار بطری آبمیوه تازه به ۲۴ مرکز درمانی ارسال می‌شود، گفت: همچنین کارگاه‌های تولید ماسک و گان در سوله مدیریت بحران و ورزشگاه شهرداری منطقه یک و در کنار بقاع متبرکه و سرای محلات ۲۷ گانه شمال تهران فعال شده است.

موسوی با تاکید بر کمک مومنانه و همدلانه به شهروندان نیازمند تاکید کرد: برای ارتقاء نشاط در بیمارستان ها گروه های موسیقی زنده به این مراکز مراجعه و موسیقی زنده اجرا می‌کنند و همچنین باید اعلام کنم که سبزپوشان شهرداری و خادمان شهر  در کنار مدافعان سلامت در سطح شهر فعال هستند.

انتهای پیام

درباره admin

مشاهده بیشتر

ابلاغ دستورالعمل پرداخت تسهیلات بنگاه‌محور به تالارهای پذیرایی آسیب‌دیده از کرونا

به گزارش ایسنا و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، بابک دین‌پرست گفت: طبق …

پاسخی بگذارید