خانه / دسته‌بندی نشده / اتریش آماده ساخت نیروگاه خورشیدی در یزد است

اتریش آماده ساخت نیروگاه خورشیدی در یزد استبه گزارش روز سه شنبه روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی یزد، در نشستی که با حضور مسئولان اقتصادی و سرمایه گذاری استان در مرکز خدمات سرمایه گذاری یزد برگزار شد، راه های جذب منابع مالی تولید انرژی از آفتاب و مشکلات آن مورد بررسی قرار گرفت.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی یزد در این نشست بر حمایت در ساخت نیروگاه خوشیدی و تسریع در فرایند اجرای آن تاکید کرد و گفت: آمادگی برای همکاری در این زمینه وجود دارد و موانع رفع خواهد شد.
علی نمازی با بیان این که اکنون تقاضا برای تولید ۶۰۰ مگاوات برق با احداث نیروگاه آفتابی در استان وجود دارد، تصریح کرد: ظرفیت های لازم برای فعالیت در این بخش فراهم است.
همچنین مدیرکل امور اقتصادی استانداری یزد در نشست یادشده با بیان اینکه شرکت خارجی یادشده در حال فراهم کردن مقدمات احداث نیروگاه خورشیدی با ظرفیت ۱۰ مگاوات است، گفت: روند پیشرفت عملیات اجرایی آن هم مناسب است.
سید حسین دشتی، افزود: تاکنون ۳۰ سرمایه گذار متقاضی احداث نیروگاه خورشیدی در استان شدند که در ۱۷ مورد قرارداد نهایی شد و زمین مورد نیاز هم واگذاری شده است.
« مارتین توماس »، مدیر شرکت سرمایه گذاری اتریش نیز با قدردانی از حمایت های مسئولان یزد از طرح های سرمایه گذاری خارجی گفت: این آمادگی وجود دارد در کنار طرح ۱۰ مگاواتی تولید برق از انرژی خورشیدی، ۲ واحد نیروگاه ۱۰ و ۳۰ مگاواتی نیز تا ۲ سال آینده راه اندازی شود.
این شرکت خارجی اکنون در مرحله پیاده سازی تجهیزات یک واحد نیروگاه خورشیدی با حجم ۱۰ مگاوات و با ۱۰ تا ۱۲ میلیون یورو سرمایه گذاری در یزد است.
نخستین نیروگاه خورشیدی ایران در سال ۱۳۷۲ در روستای دربید یزد راه اندازی شد.
با توجه به شرایط اقلیمی استان هر روز به طور متوسط می توان ۱۰ساعت از خورشید برای تولید انرژی در صنعت برق، کارگاهها و منازل استفاده کرد.
هر چند نیروگاه خورشیدی دربید برای تامین انرژی ۲۰ خانوار راه اندازی شده بود، اما با توجه به اغلب روزهای آفتابی استفاده از انرژی خورشیدی چندان در استان فراگیر نشد.
استفاده از آفتاب برای تولید برق مزایایی دارد که می توان به کاهش مصرف سوخت های فسیلی، کاهش آلاینده های زیست محیطی و صرفه جویی در مصرف آب اشاره کرد.
متوسط ساعت آفتابی سالانه در یزد سه هزار و ۲۰۰ ساعت است به همین دلیل توان زیادی برای توسعه نیروگاه های خورشیدی در استان فراهم خواهد بود.
کمبود و گرانی سوخت های فسیلی و آلودگی های زیست محیطی از یک سو و دسترسی آسان و ارزان به خورشید و نبود محدودیت برای دسترسی به استفاده از آفتاب ایجاب می کند که توسعه نیروگاه های خورشیدی بیش از این مورد توجه قرار گیرد.
۱۹۶۸/ ۲۰۴۷/انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید