خانه / دسته‌بندی نشده / اتباع کشورهای آذربایجان و روسیه مجاز به عبور از مرز مهران هستند

اتباع کشورهای آذربایجان و روسیه مجاز به عبور از مرز مهران هستندقاسم سلیمانی دشتکی روز جمعه در جریان بازدید استاندار واسط عراق از پایان مرزی مهران در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: اتباع سایر کشورها مجوز و امکان تردد از مرز مهران برای ورود به خاک عراق را ندارند.
وی با ذکر اینکه دیگر زائران خارجی باید به خروجی های مرزی شلمچه و چذابه مراجعه کنند تصریح کرد: شمار زیادی از اتباع کشورهای دیگر که به استان ایلام ومرز مهران امده بودند به سمت مرزهای استان خوزستان هدایت شدند.
استاندار ایلام همچنین خاطر نشان کرد: ۷۵۰ هزار نفر از زائران اربعین حسینی (ع) از ابتدای ماه صفر تاکنون از مرز مهران تردد کرده اند که بیش از ۵۰ درصد همه زائرانی محسوب می شود که دراین مدت از همه مرزهای هوایی وزمینی کشور به عراق عزیمت کرده اند.
وی پرازدحام ترین روز مرز مهران را دیروز پنجشنبه عنوان و یاداوری کرد:۱۷۰ هزار نفر روز گذشته از مرز مهران برای حضور در آئین های اربعین در کربلای معلی از کشور خارج شدند.
وی با بیان اینکه دغدغه اصلی تامین امنیت برای حضور زائران و جلوگیری از تردد افراد فاقد گذرنامه و روادید است تاکید کرد: پنج لایه کنترلی و بازرسی ناجا در مسیر ۱۱ کیلومتری پل زائر تا داخل پایانه مرزی مهران تردد امن و قانونمند زائران را کنترل می کنند.
بر اساس تقسیم بندی استان های کشور برای تردد زائران اربعین حسینی از مرزها، امسال مصوب شد زائران ۱۳ استان از مرز مهران عبور کنند.
به گزارش ایرنا، مرز بین المللی مهران به عنوان کانون اصلی تردد زوار عتبات عالیات عراق در ۱۰۵کیلومتری جنوب غربی شهر ایلام قرار دارد.
سال گذشته بیش از ۲ میلیون نفر برای شرکت در آیین عظیم کنگره اربعین از این مرز عبور کردند که پیش بینی می شود امسال بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر برای شرکت در مراسم اربعین حسینی از این مرز عبور کنند.
خبرنگار: زهرا موسوی ** انتشار دهنده: شهریار حیدری فر
۷۱۷۲/۶۰۳۴انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید