خانه / دسته‌بندی نشده / ابتکار: برخی مطالبات نسل های پس از انقلاب بی پاسخ مانده است

ابتکار: برخی مطالبات نسل های پس از انقلاب بی پاسخ مانده استبه گزارش ایرنا، معصومه ابتکار عصر دوشنبه در نشست شورای اداری استان یزد اظهار کرد: بخش قابل توجهی از نسل جوان کشور از انقلاب و جنگ هیچ خاطره ای ندارند و پاسخ بسیاری از سوولات و ابهامات خود را باید از خانواده ها بگیرند بنابر این موضوع خانواده و افزایش ارتباط میان نسل انقلاب و جنگ با جوانان ضروری است.
وی حفظ وحدت و همدلی را مهمترین انتظار امام راحل و رهبری دانست و اضافه کرد: با گذشت چندماه از انتخابات و استقرار دولت، هنوز عده ای در فضای انتخاباتی باقی مانده اند و با اظهارات خود کشور را دچار تلاطم می کند.
ابتکار با بیان اینکه شرایط بین المللی کشور بسیار حساس و شکننده است، افزود: با وجود دستاوردهای بزرگی که در منطقه رخ داده، هنوز تهدیدات و آسیب ها جدی در کشور وجود دارد، نسبت به برجام نیز با توجه به اینکه یک توافق بزرگ بود اما کماکان تهدیداتی وجود دارد و سعی دولت بر این است تا با حفظ عزت و منافع ملی، در این توافق حداکثر منافع را برای کشور رقم بزند.
وی با بیان اینکه دولت دوازدهم درعمل به قانون برای حقوق بانوان اهتمام ویژه ای دارد، گفت: تلاش های زیادی در این دولت برای رفع تبعیض های جنسیتی و ناکارآمدی ها صورت گرفته است.
ابتکار افزود: براساس ماده ۱۰۱ قانون برنامه ششم توسعه تمام دستگاه های اجرایی دولتی مکلف هستند، شاخص های موضوع عدالت جنسیتی را در سطح ملی و استانی پیگیری کنند.
وی با بیان اینکه در گذشته نسبت به رشد و تعالی زنان غفلت شده، اظهار کرد: تاپایان دولت دوازدهم ۳۰ درصد پست های مدیریتی در اختیار بانوان قرار می گیرد که این امر در راستای استفاده از بانوان توانمند برای ارتقا کارآیی دولت دنبال می شود.
معاون رییس جمهوری در خصوص رویکرد قانون برنامه ششم توسعه به موضوع خانواده ادامه داد: بسیاری از کشورها صنعتی امروزه معتقدند که بنیان اقتصاد از خانواده شکل می گیرد و ما برای تحقق اقتصاد مقاومتی که مورد تاکید مقام معظم رهبری است باید به خانواده بها دهیم.
استاندار یزد نیز در خصوص فعالیت های اقتصادی استان گفت: سیاست اصلی در استان کمک به واحدهای آسیب دیده و حمایت از واحدهایی تولیدی ودر نهایت کمک به سرمایه گذاری در استان است.
محمودزمانی قمی عمده ترین مسئله کشور را بیکاری دانست و اظهار داشت: در استان به اقتصاد خرد و روستایی برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی توجه ویژه شده و نشست های اقتصاد مقاومتی در روستاها و شهرستانهای دارای ظرفیت تولید برگزار می شود تا برای ایجاد اشتغال، تمامی ظرفیت های ملی و محلی به کار گرفته شود.
معصومه ابتکار در سفر یک روزه به یزد با حضور در نشست طرح توان افزایی سازمان های مردم نهاد همیاران حقوق کودک و نوجوان در محلات و نشست فعالان و فرهیختگان حوزه زنان و خانواده، در شورای اداری استان و نشست احزاب و تشکل های سیاسی نیز شرکت کرد.
۲۰۸۸/ ۶۰۱۴/ خبرنگار: کبری دانشی ** انتشار: کاظم شاملوانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید