خانه / دسته‌بندی نشده / آیت الله مکارم شیرازی: کیفیت شبکه های اجتماعی بومی ارتقا یابد

آیت الله مکارم شیرازی: کیفیت شبکه های اجتماعی بومی ارتقا یابدبه گزارش روز پنجشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی آیت الله مکارم شیرازی، وی در دیدار معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تقدیر از فعالیت های انجام شده دراین وزارتخانه افزود: حل مشکلات شبکه های اجتماعی تنها برعهده وزارت ارتباطات نیست بلکه همه وظیفه دارند، از جمله حوزه های علمیه و مراجع نیز باید کمک، تبلیغ و فرهنگ سازی کنند.
آیت الله مکارم شیرازی، اظهار داشت: دسترسی به شبکه های اجتماعی داخلی باید آسان، ارزان و سریعتر باشد، تنها این که بگوییم شبکه های اجتماعی ایرانی باید استفاده شود فایده ندارد.
وی با بیان اینکه راه درست، استفاده از شبکه های اجتماعی داخلی است ادامه داد: امروز کشورهای دیگری هم هستند که از این راه جدا شدند و اقدام به ایجاد شبکه های داخلی نمودند.
وی با انتقاد از همکاری نکردن سایر دستگاه ها با وزارت ارتباطات در مورد حل مشکل فضای مجازی گفت: این که برخی دستگاه ها با وزارت ارتباطات همکاری نمی کنند برای این است که ضرورت آن را نمی دانند، باید فرهنگ سازی کرد تا متوجه شوند.
این مرجع تقلید افزود: در ناآرامی های اخیر برخی از همین فضای مجازی برای مدیریت ناآرامی ها استفاده کردند و اگر این فضا مدیریت نشود باز هم می توانند این کارهای شوم را انجام دهند.
وی با بیان اینکه متأسفانه در این فضا دروغ و تهمت شایع است و فساد وجود دارد، تصریح کرد: اگر موضوع شبکه های اجتماعی حل شود استقلال کشور کامل خواهد شد و مادامی که این موضوع حل نشود استقلال ما جریحه دار است چرا که دیگران از این طریق سوء استفاده های خود را انجام می دهند.
این مرجع تقلید ایجاد رسانه مستقل و قوی برای کشور را ضروری دانست و افزود: باید با نظرخواهی از اندیشمندان و متفکران و نیز برگزاری همایش هایی به دنبال پیگیری جدی حل مشکل شبکه های اجتماعی در کشور بود.
آیت الله مکارم شیرازی گفت: اگر این مسأله به عنوان ضرورتی اجتماعی دانسته شود کارها بهتر و بیشتری در این زمینه پیگیری خواهد شد که امیدواریم همه دست به دست هم دهند و این مشکل مهم را با توکل بر خدا حل کنند.
وی با بیان این که تمام فعالیت های غرب و استکبار برای حفظ برتری بر دنیا است، افزود: باید خود و مردم را به این نکته توجه دهیم که فضاهای مجازی خارجی به قصد قربت، حمایت بشریت و کمک به مردم دنیا تأسیس نشده است چرا که شبکه های اجتماعی نیز مانند سایر کارهای غربی در راستای حفظ منافع خودشان و دامی برای مردم است تا بتوانند حاکمیت خود را بر دنیا تثبیت کنند.
وی با تاکید بر اینکه غرب می خواهد تمام دنیا برده او باشند اظهار داشت: در گذشته استعمار به شکل روشن و بدون روتوش بود اما در حال حاضر استعمارهای فرهنگی و اقتصادی در دستور کار آنها قرار گرفته است.
آیت الله مکارم شیرازی ادامه داد: باید ماهیت غرب را بشناسیم و به درستی به مردم بشناسانیم اگر می خواهیم که سم پاشی های دشمن برطرف شود باید این کار به خوبی انجام شود، غرب به دنبال استفاده های فرهنگی، سیاسی و اقتصادی خود است و به هیچ وجه به دیگران فکر نمی کند.
این مرجع تقلید با تأکید بر این که ماهیت غرب باید به صورت مستند با مدارک و شواهد در جامعه تبیین شود، گفت: اگر مردم ماهیت غرب را بدانند از آن ها متنفر خواهند شد، واقعا باید از غرب متنفر بود چون تنها به فکر منافع خود و افساد هستند.
۷۴۰۴/ ۶۱۳۳/انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید