خانه / دسته‌بندی نشده / آیت‌الله حائری شیرازی از بیمارستان نمازی شیراز مرخص شد

آیت‌الله حائری شیرازی از بیمارستان نمازی شیراز مرخص شدمدیر بیمارستان نمازی شیراز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت : آیت‌الله حائری شیرازی پس از ۴۲ روز بستری بودن در این بیمارستان و دریافت خدمات بستری و مراقبت های ویژه با مساعد اعلام شدن حال عمومی وی و با نظر پزشکان از بیمارستان مرخص شد.
دکتر مهدی ماهر افزود: امام جمعه سابق شیراز ۴۲ روز پیش به دلیل نامنظم بودن فشارخون و تغییرات علائم حیاتی و عفونت سیستمیک در بخش مراقبت‌های ویژه بستری بود.
آیت الله محمدصادق (محیی‌الدین) حائری شیرازی ۸۱ سال سن دارد و در سال های مختلف عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه شیراز بوده است.
ورود آیت الله حائری به عرصه مبارزات سیاسی به سال‌های پس از تبعید امام خمینی (ره) به ترکیه بازمی‌گردد. او به خاطر فعالیت‌های سیاسی و مبارزاتی بخصوص در ارتباط با مسجد شمشیرگرهای شیراز چندین بار بازداشت، زندانی و تبعید شده‌است.
این روحانی درکتاب پول رایج جهانی و احیای پول اسلام ، به ذکر ۱۰ مورد از تناقضات و مشکلات اساسی پول فعلی که مبتنی بر اعتبار است اشاره دارد و در کتاب ‘ در اسلام پول نباید کار بکند ‘ جایگزینی را برای پول رایج پیشنهاد می‌کند.
آیت الله حائری شیرازی پس از پیروزی انقلاب مدتی به تدریس در دانشکده الهیات پرداخت و در اولین دورهٔ مجلس شورای اسلامی از سوی مردم شیراز به این مجلس راه یافت.
پس از شهادت آیت الله سید عبدالحسین دستغیب به دست منافقین ‌در آذرماه ۱۳۶۰ ، حضرت امام خمینی(ره) آیت الله محیی الدین حائری شیرازی را به جای این شهید به عنوان نماینده خود و امام جمعه شیراز منصوب کردند.
این مسئولیت تا سال ۱۳۸۷ ادامه داشت که از اواخر بهمن ۱۳۸۷ با حکم آیت الله خامنه ‌ای، آیت الله اسدالله ایمانی به عنوان نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز منصوب شد.
امام جمعه سابق شیراز در دوره اول و دوم خبرگان رهبری به نمایندگی از مردم فارس به مجلس خبرگان راه یافت.
خبرنگار : نیکنام خشنودی ** انتشار دهنده: غلامرضا مالک زاده
۶۱۱۳ /۱۸۷۶انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید