خانه / دسته‌بندی نشده / آیت‌الله ایمانی شخصیتی منحصربه ‌فرد داشت

آیت‌الله ایمانی شخصیتی منحصربه ‌فرد داشتبه گزارش ایرنا، آیت‌الله سید شرف‌الدین ملک ‌حسینی شامگاه یکشنبه در آیین یادبود مرحوم آیت‌الله اسدالله ایمانی نماینده فقید ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز در حرم مطهر حضرت احمد بن موسی شاهچراغ (ع) افزود: بسیاری ادب مرحوم آیت الله ایمانی را شناخته و شرح صدر و اخلاق نیکوی او را دیده بودند.
وی اظهار کرد: آیت‌الله ایمانی به عنوان امام جمعه بوشهر و کازرون نیز به مردم خدمت کرد و آنان که به یاد دارند می‌دانند که در دوران انقلاب ۲ شهر جهرم و کازرون در فعالیت های انقلابی پیشگام بودند.
نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: وقتی انسان‌های دیندار مشاهده کنند مردی از علمای پاک و انسان‌های باغیرت حرکتی را آغاز کرده‌، از او پیروی می‌کنند و حضور آیت‌الله ایمانی در شهر کازرون این شهر را به مثابه شهری پیشگام در انقلاب معرفی کرد.
آیت‌الله ملک‌ حسینی بیان داشت: بسیاری پس از انقلاب به غارت و چپاول روی آوردند و تا فرصت یافتند، آبرو‌ها بردند و از مصادره اموال دریغ نکردند اما در این میان افرادی که درک دستی از دنیا داشتند به هدایت جامعه و پرورش شخصیت دینی خود پرداختند و آیت الله ایمانی در زمره این افراد بود.
وی ادامه داد: امام جمعه فقید شیراز، پاک زندگی کرد تا بتواند در جامعه‌ای که قرار است به عنوان یک امام جمعه در آن نقش آفرینی کند، بر آحاد مردم آن تاثیر گذار باشد.
آیت الله ملک حسینی، برجسته‌ترین ویژگی آیت‌الله ایمانی را وظیفه ‌شناسی دانست و گفت: اگر او امام خمینی (ره) را شناخت، پای او و انقلابش ایستاد و اگر احساس وظیفه کرد که باید در کازرون خدمت کند در این راه ایستاد و کوشش بسیار کرد.
نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویر احمد، از اخلاق نیکو و جدیت به عنوان ۲ ویژگی دیگر آیت الله ایمانی یاد کرد و اظهار داشت: گاه وظیفه‌شناسی او ایجاب می‌کرد که به تُندی سخن بگوید و در مقابل رفتارهای غیر فرهنگی و غیردینی ایستادگی کند.
وی اضافه کرد: آیت الله ایمانی، جامعه روحانی و دینی بوشهر را تقویت کرد، موجب رشد حوزه علمیه کازرون شد و در شیراز به بازآفرینی حوزه علمیه این شهر پرداخت و افزون بر این او فردی پیگیر در ساخت مدارس دینی و مبدع تغییرات بنیادین در حوزه علمیه فارس بود.
آیت‌الله ملک‌حسینی بیان داشت: این روحانی جلیل القدر می‌توانست در مناسبات سیاسی و اجتماعی اغماض کند، زیرا او خدا را شناخته بود و از پروردگار خوف داشت ‌از همین رو هنگامی که برخی از روزنامه ها به نقد و گله از او پرداختند، آیت الله ایمانی اغماض و چشم پوشی کرد و این رفتار می آموزد که اگر کسی در لباس روحانیت است و انتظار دارد همه دست به سینه او باشند باید این کار را رها کند.
این آیین بزرگداشت به دعوت تولیت آستان مقدس شاهچراغ (ع)، استاندار فارس و بیت آیت الله ایمانی برگزار شد.
آیت‌الله اسدالله ایمانی در سال ۱۳۲۶خورشیدی در شهرستان کازرون فارس تولد یافت. وی در روز بیست و پنجم بهمن سال ۸۷ پس از استعفای مرحوم آیت الله محی الدین حائری شیرازی به عنوان نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز منصوب شد. زنده یاد آیت الله ایمانی در هشتم اردیبهشت ماه ۹۷ به دلیل بیماری استعفای خود را تقدیم رهبر معظم انقلاب کرد. وی در شامگاه هفدهم اردیبهشت ماه جاری دار فانی را وداع گفت.
۷۳۷۵ /۶۱۱۸/ ۲۰۲۷انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید