خانه / دسته‌بندی نشده / آموزش قراردادهای آتی زعفران در خراسان رضوی آغاز شد

آموزش قراردادهای آتی زعفران در خراسان رضوی آغاز شدسرپرست مدیریت توسعه بازار فیزیکی بورس کالای ایران روز دوشنبه در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به برنامه امسال برای راه اندازی’ قرادادهای آتی زعفران’ با هدف حمایت زعفرانکاران، این دوره های آموزشی در استانهای تولیدکننده این محصول برگزار می شود.
اکبر میرزاپور افزود: برگزاری این دوره ها پیش نیاز اجرای موثر و مفید قراردادهای آتی زعفران است.
وی در توضیح نحوه اجرای قراردادهای آتی زعفران ادامه داد: در این قالب با تعیین مدت، قرار گذاشته می شود تا زعفران به قیمت مشخصی در پایان مدت توافق توسط بورس کالای ایران از کشاورز خریداری شود.
سرپرست مدیریت توسعه بازار فیزیکی بورس کالای ایران گفت: در این توافق، پول و کالایی رد و بدل نمی شود بلکه صرفا توافق و ضمانت اجرای توافق(تعیین مبلغی به عنوان خسارت) در میان است.
وی افزود: این قرارداد موجب می شود قیمت آینده یک کالا ثابت باشد ضمن اینکه کشاورز با خیال راحت می تواند مطمئن باشد محصول تولیدی اش با قیمت مشخص و قطعی خریداری می شود بنابراین شاهد تقویت بازار زعفران و دلگرمی کشاورزان خواهیم بود.
میرزایی هدف از برگزاری این دوره ها را آشنایی زعفرانکاران و بهره برداران با این قراردادها ذکر و بیان کرد: در خراسان رضوی طبق توافق و هماهنگیهای اولیه دوره آموزشی در چهار شهرستان زاوه، تربت حیدریه، نیشابور و مشهد برای ۳۰۰ کشاورز و زعفرانکار از دیروز ۱۶ اردیبهشت برپا شده است.
وی ادامه داد: افزود: این دوره ها به مدت دو روز ادامه دارد و هماهنگی به منظور برگزاری دوره آموزشی برای سایر شهرستانها نیز در حال انجام است.
پائیز پارسال ۲۸۰ تن محصول از ۸۴ هزار هکتار مزرعه زعفران در خراسان رضوی برداشت شد. این میزان در سال پیشتر برداشت ۲۵۶ تن زعفران از ۸۱ هزار هکتار زمین بود. فعالیت در حوزه تولید زعفران در خراسان رضوی برای ۱۳۱ هزار نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد کرده است. پارسال ۱۸۵ تن زعفران تولید خراسان رضوی به ارزش ۲۶۸ میلیون و ۲۵۰ هزار دلار به کشورهای جهان صادر شده است.
۷۴۹۶/۱۸۵۸انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید