خانه / دسته‌بندی نشده / آمریکا در موضوع انتقال سفارتخانه خود به قدس تنها ماند

آمریکا در موضوع انتقال سفارتخانه خود به قدس تنها ماندبه گزارش ایرنا، احمد امیرآبادی فراهانی روز جمعه در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه قم افزود: دراین راستا آمریکا به محمد بن سلمان قول داده بود که با پذیرش قدس به عنوان پایتخت اسرائیل غاصب، از پایان حکومت آل سعود در عربستان و آغاز حکومت آل سلمان حمایت کند.
وی با بیان اینکه آمریکا برای انتقال پایتخت اسرائیل غاصب به قدس سه اقدام مهم در یمن، سوریه و عراق آغاز و در هر سه شکست خورد گفت: شکست نقشه های آمریکا در منطقه موجب شد تا آنها با عصبانیت سفارت خود را به بیت المقدس انتقال دهند.
وی با تاکید بر حمایت قاطع جمهوری اسلامی ایران از مردم مظلوم فلسطین اظهار داشت: ملت مسلمان ایران همچنان یاور مظلومانه بوده و هست و از آرمان مقدس مردم فلسطین در آزادی قدس دست برنخواهد داشت.
امیرآبادی با بیان اینکه همه مسائل منطقه به نوعی با ماموریت های انقلاب اسلامی مرتبط می شود گفت: آمریکا داعش را به وجود آورد تا پس از تسلیم سوریه به واسطه ارتش سوریه وارد عراق شده و با امکانات ارتش عراق و سوریه وارد ایران شود.
وی شهدای مدافع حرم حضرت زینب (س) را مدافعان ناموس و اعتقادات ایران دانست تاکید کرد: اقدام جمهوری اسلامی درسوریه، دفاع از هویت ملی ایران، دفاع از مسلمانان و مستضعفان و شیعیان مظلوم بود.
امیرآبادی منطقه خاورمیانه را آبستن حوادث دانست و گفت: درحوادث امروز منطقه، جبهه مقاومت و ملت ایران پیروز میدان است
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به کارشکنی آمریکا در برجام گفت: با وجود تلاش تیم مذاکره کننده و حمایت های همه جانبه از این تیم ، ولی به دلیل اینکه ضمانت اجرایی لازم از طرف مقابل در این مذاکرات گرفته نشد، با خروج آمریکا از برجام با مشکل مواجه شده ایم.
وی هزینه پرداخت شده و امتیازات ایران و آمریکا در مذاکرات هسته ای را غیرقابل مقایسه دانست و ادامه داد: مجلس شورای اسلامی برجام را تصویب نکرده ولی درکنار آن قانونی تصویب نمود که در ماده سه این قانون تاکید شده است که چنانچه هر یک از طرفین از برجام خارج شود باید دولت فعالیت های هسته ای خود را آغاز کند.
امیرآبادی با اشاره به درخواست دولت برای ادامه مذاکرات با اروپایی ها گفت: در سال های پیش از برجام، ایران با اروپایی ها برای حل مساله هسته ای وارد مذاکره شد که در آن مقطع رئیس جمهوری کشورمان، رئیس شورای عالی امنیت ملی بود ولی با کارشکنی آمریکا، هیچ یک از توافق های ما با اروپا به نتیجه نرسید و آنان نتوانستند به تعهدات خود عمل کنند.
وی با تاکید بر اینکه دنیا تنها به آمریکا خلاصه نمی شود ،گفت: تمام کشورهای دنیا به دنبال منافع خود هستند و مسئولان کشورمان نیز باید به دنبال منافع ملت ایران باشند.
امیرآبادی ادامه داد: ملت ایران درمنطقه برگ های برنده بسیاری دارد که باید از آنها استفاده شود ولی شرط آن، حضور شجاعانه و با بصیرت مسئولان در پای میز مذاکره است.
وی درخواست های مسئولان اروپایی را تغییر در برخی قوانین جمهوری اسلامی دانست و گفت: بیشتر کنوانسیون های بین المللی از جمله ای اف تی اف(AFTF)، قانون مبارزه با پولشویی و قانون مبارزه با تامین مالی تروریست ها نوعی استعمارگری جدید است که آمریکا به اسم این قوانین به دنبال استعمار کشورهای دنیاست.
امیرآبادی با اشاره به قانون مبارزه با تامین مالی تروریست ها گفت: این قانون در سال ۹۴ در مجلس شورای اسلامی با افزودن ۲ تبصره به تصویب رساند که بر اساس آن، جمهوری اسلامی گروه هایی که به دنبال دفاع از ملت خود هستند را تروریست نمی داند که خواست کشورهای اروپایی حذف این تبصره هاست.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، ترس اروپایی ها و کشورهای دیگر از آمریکا را مانع از گسترش همکاری های اقتصادی آنها با ایران و تحقق دستاوردهای اقتصادی برجام دانست و گفت: نباید قوانینی در مجلس تصویب شود که مهمترین رکن نظامی ایران را به عنوان تروریست معرفی و آن را دچار تحریم کنند.
وی بااشاره به اینکه ورود جمهوری اسلامی به این کنوانسیون های بین المللی درمجلس شورای اسلامی درحال بررسی است و موافقان و مخالفانی در مجلس دارد اظهار داشت: ورود به این کنوانسیون ها به معنای پذیرفتن همه چیزی است که آمریکا و غربی ها می گویند و باید نمایندگان مجلس اجازه پایمال کردن حقوق ملت ایران را ندهند.
وی در ادامه با اشاره به وضعیت بیکاری و اشتغال در کشور گفت: حل بیکاری درکشور درگرو برگشتن مسئولان کشور به شعارهای انقلاب اسلامی، مبارزه با اشرافی گری، اجتناب از جناح گرایی، توجه به وحدت همه گروه ها و جناح ها، تلاش انقلابی، تحقق اقتصاد مقاوماتی وتوجه به ظرفیت های درونی کشور است.
امیرآبادی به کارگیری مدیریت توانمند در امور اقتصادی کشور را مورد تاکید قرار داد و گفت: اگر اقتصاد مقاومتی محور فعالیت های مسئولان و مردم باشد مساله بیکاری قابل حل است.
وی اصلاح ساختار بانک ها به منظور حمایت از تولیدکنندگان را ضروری دانست و تاکید کرد: امروز بانک ها به جای کمک به بخش تولید و صنعت با کارشکنی، مانع تولید هستند.
وی با بیان اینکه تولید کالای ایرانی که قابل رقابت در کیفیت و قیمت باشد نیاز به حمایت دارد گفت: تحمیل هزینه های مختلف به تولیدکنندگان امکان رقابتی بودن تولید کالای داخلی را از آن ها گرفته است که مجلس شورای اسلامی برای حل این موضوع ورود کرده است.
امیرآبادی در ادامه با اشاره به ویژگی های بودجه ۹۷ کشور گفت: محدود کردن پاداش و پایان خدمت کارکنان و مدیران دولت، افزایش پلکانی حقوق به مظنور کاهش فاصله حقوق کارکنان دولت، تغییر روند اخذ مالیات متناسب با میزان حقوق از جمله اقدام های مهم صورت گرفته در بودجه ۹۷ کشور است.
وی افزود: در سال گذشته شاهد پرداخت پاداش های پایان خدمت ۱۰ و ۸ میلیارد ریالی به برخی افراد بودیم که این موضوع در بودجه امسال اصلاح شد که بر اساس آن امسال هیچ پاداش نجومی وجود نخواهد داشت.
امیرآبادی، با اشاره به افزایش پلکانی حقوق کارکنان دولت و برداشت های مختلف میان مجلس و دولت گفت: هدف دولت کاهش فاصله حقوق پرداختی به کارکنان دولت بود ولی متاسفانه دولت این قانون را به خوبی انجام نداد حقوق کارکنان را بین ۶ تا ۱۲ درصد به صورت پلکانی افزایش داد.
۷۴۰۴/ ۶۱۳۳/انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید