خانه / دسته‌بندی نشده / آمادگی بقاع متبرکه کشور برای پذیرایی از ۴۰ میلیون زائر نوروزی

آمادگی بقاع متبرکه کشور برای پذیرایی از ۴۰ میلیون زائر نوروزیبه گزارش روز دوشنبه روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، حمید عسکری در حاشیه برگزاری دوره آموزشی، توجیهی طرح آرامش بهاری ویژه نوروز ۹۷ در بقاع امامزادگان یاسر و ناصر طرقبه افزود: پذیرایی از این تعداد زائر با ارزش ترین امتیاز فرهنگی برای سازمان اوقاف به شمار می رود.
وی اظهار کرد: هشت هزار و ۸۴ مکان مذهبی و بقعه متبرکه در کشور وجود دارد که ۲۵ هزار نفر به عنوان اعضای هیات امنا و ۲۷ هزار نفر به عنوان خادم افتخاری و ثابت در آنها خدمات فرهنگی، قرآنی و اجرایی به زائران ارائه می دهند.
وی گفت: سه هزار مبلغ مذهبی در ایام نوروز ۹۷ در اجرای طرح آرامش بهاری در بقاع متبرکه کشور خدمت رسانی می کنند و همچنین یکهزار خیمه معرفت طی این مدت در بقاع متبرکه برپا می شود.
عسکری با اشاره به نقش خیرین و مردم متدین در توسعه فرهنگ زیارت و احکام دین افزود: بیش از ۸۰ هزار مسجد و ۲۰ هزار حسینیه در کشور توسط افراد متدین و مذهبی اداره می شود که در رویش فرهنگ ناب اسلامی و گسترش آرمان های انقلاب اسلامی ایران بسیار خوب عمل کرده اند.
دوره آموزشی، توجیهی طرح آرامش بهاری سال ۹۷ ویژه مدیران فرهنگی و هیات امنا، خادمان ثابت و مدیران فرهنگی و قرآنی بقاع متبرکه به صورت استانی برگزار می شود که این دوره در استان خراسان رضوی با محوریت شهرهای طرقبه، سبزوار و کاشمر برگزار شده است.
۷۴۸۹ / ۶۰۵۳انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید