خانه / دسته‌بندی نشده / آلودگی هوا مدارس و دانشگاه های اراک را در روز یکشنبه به تعطیلی کشاند

آلودگی هوا مدارس و دانشگاه های اراک را در روز یکشنبه به تعطیلی کشاندسعید فرخی شنبه شب در گفت و گو با ایرنا افزود: بر این اساس تمام مهدهای کودک، مقاطع تحصیلی در صبح و عصر، مراکز آموزشی دولتی و خصوصی و دانشگاه های اراک تعطیل است.
وی بیان کرد: کارمندان ادارات باید مطابق هر روز در ساعت مقرر در محل کار خود حاضر شوند.
مدیرکل بحران استان مرکزی ادامه داد: کلانشهر اراک امروز (شنبه) چهارمین روز متوالی ناسالم را سپری کرد و افزایش آلاینده ها در روزهای آینده پیش بینی شده است.
فرخی اظهار کرد: انتظار است مردم در روزهای ناسالم هوا از تردد در فضاهای باز خودداری کنند و به توصیه های بهداشتی توجه ویژه داشته باشند.
کلانشهر اراک با ۵۲۰ هزار نفر جمعیت مرکز استان مرکزی است که به لحاظ اقلیمی از سه سمت با کوه محصور شده و از یک سمت نیز با تالاب کویری میقان همجوار است.
وجود کانون ها و چشمه های غبار نمکی در تالاب کویری میقان اراک یکی از عوامل بالقوه برای آلایندگی این کلانشهر است و با کمترین وزش باد ریزگردها با منشاء محلی قابلیت انتقال در هوای اراک را دارند.
تالاب میقان مهمترین کانون بحرانی فرسایش بادی دارای مطالعات فنی در استان مرکزی است که مساحت این کانون ۱۲ هزار هکتار است و میزان فرسایش بادی آن در هر هکتار ۱۰۰ تن در سال است.
شرایط اقلیمی اراک به گونه ای است که این منطقه در بسیاری از موارد در فصول سرد سال با پدیده وارونگی دما مواجه می شود.
کلانشهر اراک از ابتدای امسال تاکنون ۵۶ روز با کیفیت ناسالم را در کارنامه خود به ثبت رسانده است.
۳۰۰۵/۳۰۷۵/خبرنگار: معصومه صفری *** انتشار دهنده: حسین مهدی زادهانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید